Wydawca treści Wydawca treści

PARK KRAJOBRAZOWY

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawski Park Krajobrazowy został utworzony zgodnie z uchwałą nr VIII/49/89 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Jeleniej Górze z dn. 16.11.1989 r. Uchwałą nr XVI/329/11 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 października 2011 r. ustanowiono plan ochrony Rudawskiego Parku Narodowego.

Park swoim zasięgiem obejmuje masyw Rudaw Janowickich wraz z górami Sokolimi oraz Góry Ołowiane, Wzgórza Karpnickie i Góry Lisie. Powierzchnia Rudawskiego Parku Krajobrazowego rozciąga się na teren trzech nadleśnictw: „Śnieżki”, Kamiennej Góry i Nadleśnictwa Jawor.

Powierzchnia gruntów RPK pozostających w zarządzie Nadleśnictwa „Śnieżka” wynosi 4918,10 ha (w tym powierzchnia leśna - 4809,97 ha). Natomiast otulina RPK będąca w zarządzie Nadleśnictwa „Śnieżka” to teren o powierzchni 484,69 ha.

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Festyn w Bukowcu 15.06.2022

Festyn w Bukowcu 15.06.2022

Festyn w Bukowcu 15.06.2022Nadleśnictwo „Śnieżka” w dniu 15.06.2022 r. wystawiło swoje stoisko edukacyjne na terenie parku przy pałacu w Bukowcu, na cyklicznym organizowanym Festynie finałowym konkursów ekologicznych realizowanych w ramach programu „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”.

W festynie uczestniczyło około 250 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych
z terenu gmin członkowskich Związku Gmin Karkonoskich: Karpacza, Kowar, Mysłakowic, Piechowic, Podgórzna i Szklarskiej Poręby.

Uczestnicy festynu to finaliści konkursów: plastycznych – „Pokaż to , co jest piękne w przyrodzie”, „Ekologia? Czyli co?, fotograficznego „Ty, duży! Uważaj na mnie!” oraz uczestnicy konkursu na najciekawsze przebranie ekologiczne wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu odpadów.

Oferta nadleśnictwa nawiązująca do bogactwa gatunków fauny i flory, potrzeby ochrony przyrody
i umiejętnego korzystania z jej różnorodności, czerpania korzyści z obcowania z nią za pomocą wszystkich zmysłów, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Edukatorzy leśni pogłębiali wiedzę przyrodniczą, leśną odwiedzających stoisko i zachęcali do wnikliwego obserwowania otaczającej nas przyrody.