Widok zawartości stron
„Remont mostku w leśnictwie Karpacz w ciągu drogi na Sowią Dolinę”
Zaproszenie do składania ofert o zamówienie publiczne o wartości mniejszej niż 130 000 złotych
Zamawiający: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo „Śnieżka” z siedzibą: ul. Leśna 4a, 58-530 Kowary zaprasza do złożenia oferty na zadanie: „Remont mostku w leśnictwie Karpacz w ciągu drogi na Sowią Dolinę”
Informacje w załącznikach:
Widok zawartości stron
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo „Śnieżka” z siedzibą: ul. Leśna 4a, 58-530 Kowary zaprasza do złożenia oferty na realizację zadania: „Dostawa komputerów”
Zaproszenie do składania ofert o zamówienie publiczne o wartości poniżej 130 000, 00 złotych
Zamawiający: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo „Śnieżka” z siedzibą: ul. Leśna 4a, 58-530 Kowary zaprasza do złożenia oferty na realizację zadania: „Dostawa komputerów”
Wszystke informacjie w załącznikach:
Widok zawartości stron
Świadczenie usług telekomunikacyjnych dla 53 numerów oraz dostawa 51 szt. urządzeń telekomunikacyjnych
W związku z migracją danych na BIP, Nadleśnictwo "Śnieżka" zamieszcza informacje o zamówieniu publicznym -SA.270.2.108.2021 pn.: "Świadczenie usług telekomunikacyjnych dla 53 numerów oraz dostawa 51 szt. urządzeń telekomunikacyjnych"
Tryb postępowania: postępowanie poza ustawą PZP
Termin składania ofert: 28.09.2021
Widok zawartości stron
Remont elewacji budynku siedziby Nadleśnictwa „Śnieżka” wraz z dokończeniem remontu tarasu
W zwiazku z migracją danych na BIP, Nadleśnicwo "Śnieżka" zamieszcza informacje o zamówieniu publicznym - Remont elewacji budynku siedziby Nadleśnictwa "Śnieżka" wraz z dokończeniem remontu tarasu.
Tryb postępowania: postępowanie poza ustawą PZP
Termin składania ofert: 04.08.2021 r.
Widok zawartości stron
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2021 – IV postępowanie nr ref. SA.270.1.6.2021
W zwiazku z migracją danych na BIP, Nadleśnicwo "Śnieżka" zamieszcza informacje o zamówieniu publicznym - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2021 – IV postępowanie nr ref. SA.270.1.6.2021.
Tryb postępowania: przetarg nieograniczony
termin składania ofert: 16.08.2021 r.
Widok zawartości stron
Najnowsze
Trzy nowe rezerwaty przyrody na Dolnym Śląsku!
Trzy nowe rezerwaty przyrody na Dolnym Śląsku!
Trzy nowe rezerwaty przyrody na Dolnym Śląsku! Dziś powiększono sieć rezerwatów w ramach inicjatywy "100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych"
Na 100-lecie swojego istnienia Lasy Państwowe ogłosiły wyjątkową inicjatywę, której celem jest utworzenie lub powiększenie 100 rezerwatów przyrody w całej Polsce. Dziś, 7 kwietnia 2025 r., w ramach tej akcji sieć rezerwatów na Dolnym Śląsku powiększyła się o trzy kolejne obszary chronione: „Lasy Doliny Strzegomki”, „Krowiarki” oraz „Mały Śnieżnik”.
Uroczyste podpisanie zarządzeń ustanawiających nowe rezerwaty odbyło się dziś o godzinie 11:00 w rezerwacie przyrody „Lasy Doliny Strzegomki” na terenie Nadleśnictwa Świdnica.
Utworzenie tych rezerwatów to efekt ścisłej współpracy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.
Nowe rezerwaty przyrody:
Rezerwat przyrody „Lasy Doliny Strzegomki”
Powierzchnia: 75,54 ha
Gmina Żarów, powiat świdnicki
Celem ochrony rezerwatu jest zachowanie naturalnego kompleksu leśnego doliny rzeki Strzegomki — unikalnego ekosystemu łęgów i grądów z wiekowymi drzewostanami i bogatą populacją roślin, w tym śnieżycy wiosennej (Leucojum vernum) oraz czosnku niedźwiedziego (Allium ursinum).
Rezerwat przyrody „Krowiarki”
Powierzchnia: 89,30 ha
Gminy: Bystrzyca Kłodzka i Kłodzko, powiat kłodzki
Rezerwat chroni ciepłolubne buczyny storczykowe, będące siedliskiem wielu rzadkich i zagrożonych gatunków roślin, zwłaszcza storczykowatych.
Rezerwat przyrody „Mały Śnieżnik”
Powierzchnia: 359,51 ha
Gminy: Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie, powiat kłodzki
Celem ochrony jest zachowanie naturalnych elementów przyrody ożywionej i nieożywionej w rejonie Małego Śnieżnika oraz sąsiednich szczytów — Wysoczki, Goworka i Średniaka. To obszar o wyjątkowej wartości przyrodniczej, obejmujący m.in. torfowiska przejściowe, piargi, bory bagienne i górskie bory świerkowe.
Dla wszystkich trzech rezerwatów wyznaczono obszary otuliny. Projekty zarządzeń zostały wcześniej zaopiniowane przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i Regionalną Radę Ochrony Przyrody, uzgodnione przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz poddane konsultacjom społecznym.
Choć formalnie rezerwaty wejdą w życie po 14 dniach od publikacji zarządzeń w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, dzisiejsze podpisanie dokumentów stanowi symboliczne i historyczne wydarzenie dla ochrony przyrody w regionie.
Dolnośląska sieć rezerwatów przyrody rośnie
Dzisiejsze wydarzenie znacząco wzbogaca sieć dolnośląskich rezerwatów, których dotąd było 67 — przy czym większość z nich zlokalizowana jest na terenach zarządzanych przez nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.
Warto przypomnieć, że ostatni nowy rezerwat w regionie — „Mszana i Obłoga” o powierzchni niemal 100 ha — został utworzony w 2015 roku.
W ramach inicjatywy „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych” nadal trwają prace nad objęciem ochroną kolejnych pięciu cennych przyrodniczo obszarów na Dolnym Śląsku.