Widok zawartości stron Widok zawartości stron

STREFA ZANOCUJ W LESIE W NADLEŚNICTWIE "ŚNIEŻKA"

Nadleśnictwo "Śnieżka" wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo "Śnieżka" strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi, którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji mBDL [link] (android) lub [link] iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru (dostępny na dole strony)

2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska (patrz mapka powyżej). Nie zapewniamy opału na ognisko.

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [mapa]. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link]

5. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze, miejsca te oznaczone są w terenie żółtymi tablicami „Zakaz wstępu” z podaniem przyczyny. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

W kwietniu prace gospodarcze związane z pozyskaniem drewna są prowadzone na terenie Leśnictwa Strużnica w oddziałach 78, 142, 143 w tych miejscach obowiązuje zakaz wstępu.

6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Terminy polowań zbiorowych [link]

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (wzór znajduje się na dole strony) oraz przesłanie go na adres sniezka@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Agnieszka Zając tel.: 75 718 22 12.

 

Nadleśnictwo "Śnieżka" przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Jednocześnie informujemy, że została uruchomiona anonimowa ankieta dla turystów korzystających z lasów (również w ramach pogramu Zanocuj w lesie). Zachęcemy do wzięcia udziału w ankiecie http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl.