Asset Publisher
PARK KRAJOBRAZOWY

Rudawski Park Krajobrazowy
Rudawski Park Krajobrazowy został utworzony zgodnie z uchwałą nr VIII/49/89 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Jeleniej Górze z dn. 16.11.1989 r. Uchwałą nr XVI/329/11 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 października 2011 r. ustanowiono plan ochrony Rudawskiego Parku Narodowego.
Park swoim zasięgiem obejmuje masyw Rudaw Janowickich wraz z górami Sokolimi oraz Góry Ołowiane, Wzgórza Karpnickie i Góry Lisie. Powierzchnia Rudawskiego Parku Krajobrazowego rozciąga się na teren trzech nadleśnictw: „Śnieżki”, Kamiennej Góry i Nadleśnictwa Jawor.
Powierzchnia gruntów RPK pozostających w zarządzie Nadleśnictwa „Śnieżka” wynosi 4918,10 ha (w tym powierzchnia leśna - 4809,97 ha). Natomiast otulina RPK będąca w zarządzie Nadleśnictwa „Śnieżka” to teren o powierzchni 484,69 ha.
Asset Publisher
Zasady udostępniania gruntów na cele imprez związanych z turystyką i rekreacją na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka”
Zasady udostępniania gruntów na cele imprez związanych z turystyką i rekreacją na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka”
Zasady udostępniania gruntów na cele imprez związanych z turystyką i rekreacją na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka”
Informacja dotycząca udostępniania gruntów Skarbu Państwa
w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe
Nadleśnictwa „Śnieżka” na cele imprez związanych z turystyką i rekreacją
Podmioty lub osoby zainteresowane organizowaniem imprez o charakterze rekreacyjnym proszone są o zapoznanie się z poniższymi warunkami udostępniania gruntów na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka”. Warunkiem rozpatrzenia wniosku i wydania zgody na udostępnienie gruntów nadleśnictwa na cele imprez związanych z turystyką i rekreacją na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” jest:
- Zapoznanie się przez osobę zainteresowaną z pismami Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu z dnia 11.12.2018 r. oraz z dnia 24.01.2019 r. w sprawie zasad udostępniania terenów na potrzeby turystyki i sportu pod kątem spełnienia przez organizatora wskazanych w nich wymagań (załącznik nr 2).
- Przekazanie Nadleśnictwu przez osobę zainteresowaną, z minimum 30 - dniowym wyprzedzeniem, kompletnego Wniosku o udostępnienie gruntu (wzór w załączniku nr 1) zawierającego m.in. informacje na temat:
- organizatora (imię, nazwisko, adres / nazwa, siedziba, osoba uprawniona do reprezentacji, KRS, NIP),
- typu imprezy,
- terminu,
- rodzaju imprezy (komercyjna/ non profit),
- Posiadanie przez osobę zainteresowaną, na dzień składania wniosku wszelkich, wymaganych prawem, zgód i pozwoleń wynikających z przepisów regulujących organizację imprez oraz z przepisów prawa ochrony przyrody.
- Złożenie oświadczenia (wzór w załączeniu), czy impreza ma (lub - nie) charakter komercyjny (w przypadku imprezy o charakterze komercyjnym organizator ponosi opłatę w związku z realizacją porozumienia).
- Złożenie wniosku o zgodę na wjazd pojazdów na teren Nadleśnictwa w związku z obsługą imprezy (termin, marka i nr rejestracyjny pojazdu – wzór w załączeniu) - jeżeli jest taka potrzeba.
- Dostarczenie mapy z naniesionym przebiegiem trasy i innymi miejscami na terenach leśnych, gdzie będzie organizowana impreza (w tym celu należy korzystać z warstw zamieszczonych na stronie Banku Danych o Lasach: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy).
Po złożeniu wniosku przez organizatora, zostanie on rozpatrzony przez Nadleśnictwo, a w przypadku zgody, zostanie przygotowane porozumienie określające zasady organizacji imprezy oraz prawa i obowiązki stron.
- Podpisanie porozumienia przez strony.
- Uiszczenie kaucji (ewentualnie także opłaty, o której mowa wyżej).
Po zakończeniu imprezy, w terminie określonym w porozumieniu, organizator zobligowany jest do uporządkowania terenu (trasy/ tras) oraz zdjęcia oznakowań.
Po zakończeniu przez organizatora prac porządkowych teren imprezy jest każdorazowo kontrolowany przez służby terenowe nadleśnictwa. W przypadku braku zastrzeżeń co do stanu gruntu następuje zwrot całości określonej w porozumieniu kaucji pobranej przez Nadleśnictwo.
Uwagi:
W przypadku przekazania przez organizatora niekompletnego wniosku (brak wymaganych danych lub kompletu wypełnionych załączników) w terminie określonym w pkt. 2, Nadleśnictwo zastrzega sobie możliwość nie rozpatrzenia wniosku w czasie umożliwiającym przeprowadzenie planowanej imprezy i - nie ponosi wobec organizatora jakiejkolwiek odpowiedzialności, w szczególności z tytułu braku możliwości realizacji imprezy czy zwrotu kosztów poniesionych w związku z imprezą przez organizatora i uczestników.
Nadleśnictwo nie odpowiada za jakiekolwiek szkody na osobach i mieniu związane z realizacją porozumienia, organizacją oraz przeprowadzeniem imprezy oraz przebiegiem tras i szkody powstałe w wyniku jakichkolwiek zagrożeń, m.in. meteorologicznych, hydrologicznych i pożarowych.