Asset Publisher Asset Publisher

Back

DRZEWKA ZA MAKULATURĘ I ELEKTROŚMIECI

DRZEWKA ZA MAKULATURĘ I ELEKTROŚMIECI

Oddaj za darmo niebezpieczne dla środowiska elektroodpady i makulaturę a otrzymasz drzewko

W wiosennej - XX edycji akcji „Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla Zielonego Wrocławia” Wrocławianie przybyli. Uczestnicy akcji, tym razem zdecydowanie więcej przynieśli elektrośmieci (baterie, sprzęt AGD, telewizory, komputery itp.) nie zabrakło i makulatury, zbieranej od ostatniej wrześniowej akcji. Sadzonki iglaste i liściaste, z leśnej szkółki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Każda sadzonka przekazana przez leśników w odpowiedzialne ręce uczestników akcji, zostanie wysadzona i objęta troskliwą opieką przez ich właścicieli. Uczestnicy akcji wiedzą, że za surowiec wtórny otrzymują surowiec pierwotny,  który pozwoli im podziwiać i cieszyć się z radości hodowania i upiększania miejsc, w których mieszkają, przebywają i mile spędzają wolny czas.

Już po raz drugi czynnie wziął udział WFOŚiGW we Wrocławiu. Na stoisku z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich mieszkańcy dowiadywali się jak pozyskać pieniądze na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów, były eko-quizy, promowano zdrowy styl życia, ciekawostką był stacjonarny rower, który napędzał sokowirówkę. Nagrodą za włożony wysiłek była szklanka świeżego soku pomarańczowego. „Wykręcenie” tej porcji napoju zajmowało około minuty, a wysiłek był porównywalny do jazdy bicyklem pod małą górkę.

Atrakcje dla dzieci zapewniła również firma Comatec Poland.

Organizator akcji Nadleśnictwo „Śnieżka”, współpartnerzy Hala Targowa Tęcza, Paper-Met Recykling, WFOŚiGW we Wrocławiu, firma Comatec Poland po raz kolejny zadowoleni z minionej akcji, podczas której mieli możliwość spotkania się z uczestnikami tak ważnej i potrzebnej akcji ekologicznej. Patronat medialny objęła Gazeta Wrocławska.

Współorganizatorom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę, zainteresowanym za udział. Zapraszamy na XXI spotkanie już 7 września!

Każda możliwość przekazania elektroodpadów we właściwe miejsce to milowy krok dla ochrony środowiska w tym dobra narodowego jakim są Lasy Państwowe.

Z uczestnikami akcji spotkali się leśnicy: Andrzej Latusz, Marek Bartnik i Marta Jaworska.